Kredyt konsolidacyjny

0
15
Rate this post

Zalety

Wśród ofiar zbyt dużej ilości zobowiązań, obok nadszarpniętego budżetu domowego, można wyróżnić również Twój czas i nerwy. Kilka, czy czasami nawet kilkanaście rat do zapłacenia, robienie przelewów, stanie w kolejkach, pośpiech w drodze do banku, aby pieniądze dotarły na czas. A do tego wszystkiego myśl – czy na pewno wszystko zapłaciłem?

W tym miejscu warto wymienić chyba najważniejszą cechę kredytu konsolidacyjnego – spłata jednej raty miesięcznie zamiast kilku i w dodatku o niższej wartości. Mniejsza wysokość raty wynika z niższego oprocentowania takiego kredytu oraz wydłużonego okresu spłat – nawet do 30 lat. Pozwala na to zabezpieczenie w postaci mieszkania lub domu z hipoteką. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wraz z wydłużeniem okresu spłaty zobowiązań rośnie również suma odsetek, przez co w ogólnym rozrachunku takie rozwiązanie staje się droższe.

Kolejnym atutem konsolidacji jest możliwość połączenia wszystkich zobowiązań w jedno, bez względu na to, czy mamy do czynienia z kredytem mieszkaniowy, samochodowym, czy konsumpcyjnym. Do tego możesz włączyć również debet na koncie, zadłużenie kart kredytowych oraz pożyczkę zaciągniętą u przyjaciół. Gdyby jednak i to nie było wystarczające na drodze do stabilizacji finansowej możesz również w ramach kredytu konsolidacyjnego uzyskać dodatkową gotówkę.

W przypadku decyzji na kredyt konsolidacyjny masz możliwość wybrania waluty w jakiej chcesz go spłacać oraz dokonać jej zmiany w trakcie spłacania bez ponoszenia dodatkowych opłat.

W zestawie możliwe jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia kredytu na wypadek śmierci, utraty zdrowia czy pracy. Wiąże się to z tym, że osoby bliskie nie ponoszą odpowiedzialności za niespłacone zobowiązania, gdy kredytobiorca umrze. A w razie utraty pracy ubezpieczalnia spłaci kilka – maksymalnie sześć rat – dając Ci czas na znalezienie nowej posady.

Następną zaletą kredytów konsolidacyjnych jest dogodny termin spłaty rat. W praktyce polega to na określeniu, do którego dnia każdego miesiąca uiścisz opłatę na rachunku firmy konsolidującej. Dzięki temu możesz na taki dzień wybrać np. dzień wypłaty, odbioru emerytury lub renty.

Dla uproszczenia większość firm, oferujących kredyt konsolidacyjny w swojej gamie produktów, umożliwia dokonanie wstępnych formalności przez Internet.