Kto może skorzystać z konsolidacji długów?

0
10
Rate this post

Kto może skorzystać z konsolidacji długów?

Z racji dużej ilości udogodnień oferowanych przy kredycie konsolidacyjnym istnieje również szereg wymogów jakie musi spełniać potencjalny klient.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej oferty musisz posiadać zatrudnienie i stałe źródło dochodu. Na ich podstawie, z wykorzystaniem informacji o opłatach mieszkaniowych, ustalana będzie Twoja zdolność kredytowa. Konieczne będzie również dostarczenie zaświadczenia o dotychczasowej regularnej spłacie wszelkich zobowiązań. W przypadku, gdy nie posiadasz takiego zaświadczenia możesz spotkać się z odmową udzielenia kredytu.

Jeżeli wybierasz kredytu konsolidacyjny hipoteczny, musisz posiadać zabezpieczenie w formie nieruchomości, która jest Twoją własnością. Kiedy ta należy do osoby trzeciej musisz postarać się o akt notarialny, poświadczający zgodę właściciela na obciążenie hipoteki.

Jak widać, na popularność kredytu hipotecznego główny wpływ ma uproszczenie comiesięcznych spłat zobowiązań oraz zmniejszenie ich kwoty. Niewątpliwie jest to idealne rozwiązanie dla osób z nadszarpniętymi finansami, ale posiadającymi stałą pracę, zdolność kredytową i zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Niemniej musisz pamiętać o tym, że załatwienie wszystkich formalności może potrwać nawet miesiąc.