Kredyt konsolidacyjny, czyli jeden kredyt zamiast kilku

0
11
Rate this post

Zobowiązania Polaków bezustannie rosną. Zobowiązania, których nagminnie nie spłacamy, a których wartość liczona jest obecnie w dziesiątka miliardów złotych. Zadłużenie społeczeństwa sięga zenitu, wiele rodzin bierze kolejny kredyt tylko po to, aby spłacić poprzedni. Rozwiązanie tego problemu jest jedno – kredyt konsolidacyjny.

Sytuacja pogarsza się z miesiąca na miesiąc. Zobowiązania jakich podjąłeś się w znaczący sposób uszczuplają Twój budżet domowy? Zaczyna brakować pieniędzy na ich spłatę – tak przedstawia się sytuacja finansowa wielu polskich rodzin. Co zrobić, aby uratować się i wyjść z tego kryzysu? Idealną pomocą okazuje się być coraz głośniej reklamowany kredyt konsolidacyjny.

Kredyt taki jest stosunkowo nowym produktem na rynku usług finansowych, polegającym na zamianie wszystkich miesięcznych zobowiązań na jedno – mniejsze. Z racji swojej prostoty takie rozwiązanie staje się bardzo popularne wśród społeczeństwa.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Wyróżnia się dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

hipoteczny – obciążający hipotekę nieruchomości (warunki tego rozwiązania są często dużo korzystniejsze)

gotówkowy – zaciągany przez osoby, które nie posiadają własnej nieruchomości – w tym wypadku konieczne jest osiąganie odpowiednio wysokiego dochodu.