Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

0
11
Rate this post

Czym jest kredyt konsolidacyjny
Kredyt konsolidacyjny to rodzaj kredytu gotówkowego, którego celem jest spłacenie innych zobowiązań finansowych: pożyczek, kredytów konsumenckich.

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej, należy przedstawić w banku pełną dokumentację swoich zobowiązań. Najlepiej zabrać wszystkie umowy kredytowe i dokumenty, z których wynika w jakim stopniu zobowiązania są już spłacone.

Wysokość oraz całkowity koszt kredytu uzależnione będą od kilku czynników. Należą do nich między innymi miesięczne dochody oraz sposób ich pozyskiwania (umowa o pracę, własna działalność, umowa zlecenie, czy inny rodzaj kontraktu).

Ponadto ważne jest jak duże zobowiązanie z innych kredytów jest do spłacenia. Często zdarza się, że połączenie kilku kredytów i spłacanie ich kredytem konsolidacyjnym wydłuża czas spłaty. Jednak dla wielu ludzi, którzy nie mają innej możliwości sfinansowania swoich zobowiązań, kredyt konsolidacyjny jest jedynym i najlepszym rozwiązaniem.

Przy pomocy kredytu konsolidacyjnego można także spłacać zobowiązania zaciągnięte w instytucjach parabankowych, czyli kredyty zwane chwilówkami. To trudniejsze, niż uzyskanie finansowania tradycyjnych pożyczek i kredytów, ale nie jest niemożliwe.