Pireneje kolejka wąskotorowa

0
22
Rate this post

Idealny posiłek w górach

Częstym błędem popełnianym przez początkujących wspinaczy jest niewłaściwe przygotowanie się do wyprawy. A na górską wycieczkę koniecznie należy zabrać ze sobą przede wszystkim wysoko odżywczy prowiant. Bez niego Pireneje przez nikogo nie byłyby zdobywane. Co zatem warto jeść w górach, aby zawsze mieć siłę na zrobienie tych kolejnych kroków?

Podczas intensywnych aktywności fizycznych najlepiej na organizm działa czysty cukier. Błyskawicznie podnosi poziom glukozy we krwi i automatycznie dodaje człowiekowi energii. Po zjedzeniu czekoladowego batonika można od razu ponownie wyruszyć na trasę i bez trudu wspiąć się po stromym stoku. W plecaku wędrowca muszą więc pojawić się proste przekąski zawierające biały cukier – czekolada, batoniki lub wafelki. Oprócz nich warto zabrać ze sobą coś pożywniejszego, czyli proste kanapki lub suche kabanosy. Nie wolno zapominać o piciu sporej ilości płynów! Woda będzie zdecydowanie najlepszym wyborem, gdyż to ona doskonale nawadnia cały organizm, przy okazji zwiększając jego ogólne siły.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje