Blachy mosiężne CuZu37

0
24
Rate this post

Wszechstronne blachy

Do czego służą blachy? Wytrawny dekarz miałby nam na ten temat wiele do opowiedzenia. Materiał ten jest bowiem używany do krycia dachów różnego rodzaju budynków, a nawet całych elewacji. Nie przesłyszeliście się! Blachą na rąbek można bowiem pokryć cała elewację. Na budynkach mieszkalnych jednak rzadko stosuje się takie rozwiązania.

Do krycia dachów kościołów lub innych dużych, wystawnych budynków często używa się blachy miedzianej. Wraz z upływem czasu pokrywa ją bowiem patyna, co zapewnia jej szlachetny, niepowtarzalny wygląd. Prawdziwi koneserzy potrafią podziwiać taką okrytą patyną blachę godzinami, rozwodząc się nad jej urodą i klasycznym, szlachetnym pięknem.

Blachy używa się też po prostu do najzwyczajniejszego w świecie krycia dachów. Blacha jest bowiem lekka, trwała i niepalna. Jeśli dobrze dobierzemy jej odcień i rodzaj, taki blaszany dach może być wręcz ozdobą całego budynku. Poza kryciem dachów blachy są też budulcem często wykorzystywanym do tworzenia garaży – materiał ten sprawdza się w tej roli świetnie.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit