Skup nieruchomości z problemami

0
12
Rate this post

Co zrobić z nieruchomością z problemami?
Nieruchomość jest jednym ze źródeł największego zysku w przypadku sprzedaży. Rynek nieruchomości cechuje bowiem wysoka wartość w porównaniu z innymi przedmiotami sprzedaży oraz zaspokajanie potrzeby klasyfikowanych w piramidzie potrzeb Masłowa jako drugiej najważniejszej – bezpieczeństwa. W kwestii własności materialnych posiadanie czterech kątów jest tym samym bardzo ważne, dlatego nie trudno znaleźć kupców. Naturalnie na samą wartość wpływa wiele czynników, m.in.: lokalizacja, powierzchnia czy stan techniczny. Nieruchomości niekorzystnie umiejscowione, posiadające wady fizyczne jak pękające ściany, pleśń, uszkodzony dach lub charakteryzujące się problemami prawnymi (niemożliwi do usunięcia problematyczni lokatorzy, brak księgi wieczystej) mogą przysporzyć wielu problemów przy poszukiwaniu kupców lub są wręcz niemożliwe do sprzedania. Takie lokum, czekające na chętnego klienta wraz z upływem czasu generuje coraz większe koszty, jak choćby podatek od nieruchomości.
Wiele osób nie ma odpowiednich zasobów finansowych oraz czasowych na uporządkowanie sytuacji prawnej oraz przeprowadzenie remontu takich domów.
Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zwrócenie się do firmy, której prowadzona działalność to skup nieruchomości z problemami.