Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy

0
26
Rate this post

Po otwarciu rynków pracy przez państwa europejskie bardzo wielu Polaków zdecydowało się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy. Coraz chętniej wybieramy alternatywę w postaci pracy za granicą.
Kuszą nas lepsze zarobki, lepsze warunki pracy. Nie boimy się już nowych wyzwań. Coraz chętniej uczymy się języków, otwieramy się na świat. Szybciej się aklimatyzujemy i integrujemy z międzynarodowym towarzystwem.
Mamy też coraz większą świadomość naszych praw i obowiązków. Mieszkając i pracując za granicą musimy przestrzegać prawa państwa, które wybraliśmy na nowe miejsce życia. Jednym z podstawowych obowiązków obywateli jest płacenie podatków. Dzięki umowom międzynarodowym zapobiegającym podwójnemu opodatkowaniu płacimy tylko raz, w kraju w którym pracujemy. Aczkolwiek rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy jest konieczne, nawet jeśli postawimy wrócić do kraju. Wtedy też z takiego podatku dochodowego musimy się rozliczyć. Najlepiej skorzystać z profesjonalnej kancelarii specjalizującej się z takich rozliczeniach, która za niewielką opłatą zrobi to za nas.